Pokaż wyniki od 1 do 10 z 107

Wątek: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

Mieszany widok

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    Najważniejsze to zastanowić się przed naciśnięciem spustu czy w ogóle warto go nacisnąć.

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 683

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Najważniejsze to zastanowić się przed naciśnięciem spustu czy w ogóle warto go nacisnąć.
    Albo czy w ogóle warto wyciągać aparat z torby...

    Ja coraz częściej pamiątkowe fotki cykam smartfonem.
    Im jestem starszy, tym odsetek mam większy, bo cykam mniej. Z wakacji zostawiam jakąś połowę. Z pokazów lotniczych jakieś 10% zostawiam.

  3. #3
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Świętej Wieży
    Wiek
    61
    Posty
    193

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Najważniejsze to zastanowić się przed naciśnięciem spustu czy w ogóle warto go nacisnąć.
    Jak się uczyło robić zdjęcia analogiem, to takie podejście wchodzi w krew
    kiedyś Canon, teraz Fuji

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Muzkol
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    Cytat Zamieszczone przez jacek_63 Zobacz posta
    Jak się uczyło robić zdjęcia analogiem, to takie podejście wchodzi w krew
    ototo
    zwlaszcza slajdy :]

    z ciekawosci przeliczylem ostatnie 7 lat z grubszych wyjazdow (takich gdzie robie srednio kolo 300 tygodniowo, a wloczega trwa circa od miesiaca do dwoch).
    wyszlo mi, ze zostaje 79-90% zdjec. a i tak sie rozleniwilem, bo dawniej odrzucalem ok. 3-5%.
    rawy zostawiam tylko z grubszych akcji wlasnie, takie "codzienne" wywoluje i zostawiam jpgi.

    archiwizacja cyfrowa na 4 dyskach, kazdy przechowywany gdzie indziej na wszelki wypadek.

    ale podstawowa rzecza jest druk.
    na polce stoi kolo 30 albumow formatu 30x30cm (plus kilka mniejszych 30x20cm).
    wiekszosc po 160 stron, kilka po 120 stron, a w kazdym ok. 300-350 zdjec.
    skladam se to sam, wysylam pdf-a do drukarni i mam. tanio nie jest, ale co jest tanio - za wywolanie "pocztowki" w labie trza zabulic nawet do zyla.
    a tu za 3 stowki mam rowniez duze formaty, w dodatku w formie porzadnej ksiazki.

    o takiej:



    jak zdjecie jest na cala rozkladowke to ma 60x30cm.
    i takie mozna se ogladac :]
    pzdr -
    mazeno

  5. #5
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Najważniejsze to zastanowić się przed naciśnięciem spustu czy w ogóle warto go nacisnąć.
    Bazuję na intuicji, szybko kompunuję kadry ale tak aby za dużo nie poprawiać czy cropować w edycji.
    Za czasów analoga, wiadomo że oszczędzało się klatki. Cyfra daje możliwość zarówno oszczędzania lub wykorzystania tematu do maksimum. Można i tak i tak. Nie ma tu chyba złej metody. Zła wg mnie to nie zrobić w ogóle jeśli tylko miało się przebłysk aby podnieść aparat do oka i zrobić.

    --- Kolejny post ---

    Wyjście na street foto, bardzo często traktuje jako pretekst do pochodzenia po mieście, nie tylko po to aby zrobić konkretne kadry. Lubię wchodzić w interakcje z ludźmi których chce sfotografować na ulicy. Wymieniam się instagramem, nawiązuje nowe znajomości.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 24-10-2023 o 07:44
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •